Bezpieczna sprzedaż z biurem nieruchomości

administrator 8 kwietnia 2021

Znalezienie dobrego biura nieruchomości jest kluczowe w procesie zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Zatrudnieni w nim profesjonaliści sprawdzą dokładnie nieruchomość, jej stan prawny, hipotekę, cesje bankowe lub też czy nie ma na nieruchomości zameldowanego nieproszonego lokatora. Sprawdzenie nieruchomości pod względem prawnym zajmuje sporo czasu. W przypadku sprzedaży nieruchomości pokazanie jej klientom to często kilku miesięczna praca. Klienci umawiają się w różnych godzinach, dzwonią niemal od rana do wieczora, często umawiają się i ostatecznie rezygnują z obejrzenia mieszkania. Sprzedaż to długi i żmudny proces. Agenci nieruchomości przyzwyczajeni są do takich sytuacji, umawiają się z każdym potencjalnym klientem i cierpliwie pokazują mieszkanie aż do finalizacji procesu sprzedaży. Osoby pracujące zawodowo często nie mogą pozwolić sobie na taką dyspozycyjność. Biuro nieruchomości może pomóc w przygotowaniu mieszkania do sprzedaży. Agent nieruchomości zrobi profesjonalną sesję zdjęciową lub film reklamowy nieruchomości, umieści ofertę ją na dobrze pozycjonowanej i zareklamowanej stronie Internetowej.

Oprócz transakcji sprzedaży i zakupu biura nieruchomości zajmują się, także wynajmem mieszkań, domów i lokali użytkowych. Przy obecnym stanie prawnym więcej praw ma lokator niż jej właściciel. Może zdarzyć się sytuacja, w której wynajmiemy samodzielnie mieszkanie i lokator nie dość, że nie będzie chciał płacić za wynajem, to nie będzie chciał się z niego wyprowadzić. Biuro nieruchomości może pomóc w przygotowaniu właściwej umowy najmu, która będzie chroniła właściciela mieszkania. Przeprowadzi klienta przez cały proces aby wynajem był dla Niego bezpieczny i bezproblemowy.

Pokazując mieszkanie na wynajem czy sprzedaż różni klienci kręcą się po naszej nieruchomości. Jeżeli robimy to samodzielnie często nie pamiętamy o tym lub jest to dość niezręczne aby poprosić o dowód osobisty tych osób. Ze względu na ochronę danych osobowych nie możemy takiego dowodu skserować czy spisać z niego danych. Biuro nieruchomości zanim przyprowadzi klienta spisuje z nim umowę pośrednictwa w sprzedaży, wynajmie, zakupie itp. Jako podmiot gospodarczy ma prawo poprosić o dane osobowe i wpisać je do zawieranej umowy. Zatem osoby, które będą oglądały naszą nieruchomość nie będą już anonimowe.

Agenci nieruchomości bardzo często znają swoich klientów, spotykają się z nimi wielokrotnie, poznają ich preferencje co do poszukiwanej nieruchomości. Znają także zalety i wady domu lub mieszkania, które oferują. Nie każda nieruchomość jest dla każdego. Umiejętność dostosowania oferty do konkretnego klienta to też często bardzo duża umiejętność. Wyczucie zawodowe może zdecydowanie skrócić czas zakupu oczekiwanej nieruchomości. Robiąc to samodzielnie musielibyśmy przejrzeć setki ofert i obejrzeć wiele z nich aby dokonać ostatecznego zakupu. Agenci nieruchomości zaproponują nam kilka ofert spełniających nasze oczekiwania i wybór właściwej nieruchomości. Zakup, sprzedaż lub wynajem nieruchomości stanie się przyjemnością a nie ciągnącym się kilka miesięcy koszmarem.  Biura nieruchomości znają rynek, są na bieżąco, wiedzą co nowego jest budowane i w jakiej okolicy, wiedzą też jakie mieszkania to tzw. miny w które nie warto się pakować, ponieważ na przykład niebawem powstanie w okolicy droga szybkiego ruchu, a w chwili kiedy nieruchomość oglądamy jest cisza i spokój.