Bezpieczny zakup z biurem nieruchomości

administrator 8 kwietnia 2021

Niemal codziennie uczestniczymy w transakcjach zakupu i sprzedaży. Dokonujemy zakupów w centrach handlowych lub sprzedajemy towary na portalach internetowych. Sprzedaż lub zakup nieruchomości to transakcja o bardzo dużej wartości. W trakcie całego życia będziemy jej uczestnikami może 2-3 razy. Dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Biuro nieruchomości a prawo

Biuro nieruchomości zna prawo z zakresu obrotu nieruchomości, potrafi sprawdzić jego stan prawny i uzyskać za nie najlepszą cenę.

Od początku. Podczas transakcji zakupu i sprzedaży nieruchomościami pojawia się wiele aspektów prawnych. Należy zacząć od sprawdzenia jego stanu prawnego. Przejrzenia ksiąg wieczystych, kto obecnie jest właścicielem nieruchomości, kto jest w tej nieruchomości zameldowany i jakie ma prawa. Może się okazać, że pozornie wszystko jest w porządku, a po dokonaniu zakupu kupimy mieszkanie z zameldowanym lokatorem lub jest on właścicielem setnej dziesiątej majątku. Pozbycie się takiej osoby z lokalu może przysporzyć nam sporo trudności . Może zdarzyć się także taka sytuacje, że hipoteka domu jest obciążona kredytem. Obecnie jest możliwość zakupu i sprzedaży nieruchomości, na której jest cesja banku jednak trzeba szczegółowo poznać zasady i warunki takiej transakcji. Agenci nieruchomości wiedzą gdzie i jak sprawdzić stan prawny nieruchomości, wiedzą co oznaczają pewne zapisy w księgach. Osobie, która nigdy nie zajmowała się tym może to sprawić duży kłopot. Niewiedza w tym wypadku może zakończyć się utratą nawet wszystkich oszczędności życia.

Pracownicy biur nieruchomości widzieli już różne sytuacje w swoim życiu zawodowym, nie wszyscy sprzedający czy kupujący są uczciwi. Biuro nieruchomości i zatrudnienie w nim agenci nieruchomości znają różne praktyki jakie stosują nieuczciwi sprzedawcy. Bardzo szybko są w stanie je wykryć i uchronić kupującego od dokonania niewłaściwego zakupu. Ze względu na to, że w biurze nieruchomość pracują specjaliści procentowo dużo mniej trafia do nich ofert nieuczciwych sprzedawców.

Wybór biura nieruchomości

Ze względu na to, że na rynku znajduje się duża ilość biur nieruchomości warto poświęcić czas na wybranie takiego, które będzie spełniało nasze oczekiwania. Warto poczytać opinie na jego temat w Internecie lub popytać znajomych. Zadowolony klient często się nie chwali w Internecie ale jeżeli niedawno dokonywał zakupu lub sprzedaży mieszkania i był z tej transakcji zadowolony niewątpliwie poleci nam skorzystania z usług tego biura nieruchomości. Dobre biuro nieruchomości przeznacza także sporą część swoich zysków na reklamę, jest ono widoczne w Internecie. Świadczy to o tym, że dokonuje często transakcji i stać je na to, aby przeznaczać znaczną część środków na reklamę. Mamy też gwarancję na to, że oferta naszego mieszkania, które chcemy sprzedać trafi do dużej liczby odbiorców i szybko nastąpi jego sprzedaż. Biura nieruchomości, które się nie reklamują bardzo długo szukają klientów. Biura nieruchomości aktywne na rynku mają dużo klientów, dokonują dużą ilość transakcji oraz zatrudniają profesjonalnych agentów. Duże koszty związane z reklamą powodują, że muszą one robić to bardzo profesjonalnie i nie mogą pozwolić sobie na błędy i złe opinie niezadowolonych klientów.