Biuro nieruchomości, a home staging – na czym polega?

administrator 8 kwietnia 2021

Biura nieruchomości muszą stale się rozwijać. Stale zmienia się rynek nieruchomości. Moda determinuje potrzeby klientów. Nie ma złych nieruchomości. Mogą one jedynie nie trafić na odpowiedniego klienta lub być niewłaściwie przygotowane do sprzedaży. Obecnie zdecydowana większość klientów szuka ofert w Internecie. Zanim uda się do nieruchomości  dobrze przeczyta opis i obejrzy zdjęcia. Pracownicy biur nieruchomości uczestniczą w szkoleniach, targach, konferencjach. Poznają nowe trendy, uczą się nowych metod lub stare nazywają nowymi pojęciami. Tak jest w przypadku home stagingu. Zasady znane były od lat i w pewnym zakresie stosowane. W ostatnich latach usystematyzowano i doprecyzowano zasady home stagingu.

Klienci przede wszystkim kupują na podstawie tego co widzą, jeżeli nieruchomość wizualnie im podoba się inne cechy mają już mniejsze znaczenie. Mieszkania i domy przygotowuje się zgodnie z obowiązującą modą i trendami. Zdarzają się osoby, które poszukują nieruchomości urządzonych bardziej w starym stylu, czegoś zupełnie innego niż jest oferowane na rynku ale są to klienci, którzy są gotowi samodzielnie dostosować niemal każdą nieruchomość do własnych upodobań. Często są to artyści, ludzie twórczy, bardzo kreatywni. Zdecydowana większość klientów poszukuje mieszkań i domów urządzonych w nowoczesnym stylu, od razu gotowych do zamieszkania, nie chce przeprowadzać w nich żadnych remontów. Poszukiwane są nieruchomości, które spełniają takie kryteria. Obecnie bardzo trudno o dobrych fachowców, a jeżeli już są to terminy mają zajęte na kilka miesięcy do przodu.

Dlatego osoby, które poszukują nieruchomości chcą kupić mieszkanie lub dom w którym nie będą musiały przeprowadzać remontów. Wolą zapłacić drożej ale mieć nieruchomość w dobrym standardzie i urządzoną w modnym stylu. Pracownicy biur nieruchomości mogą w tym względzie doradzić i pomóc przygotować mieszkanie lub dom zgodnie z modą, trendami i oczekiwaniami klientów. Wiedzą co sprzedaje się najlepiej i w dobrej cenie. Nie można zmienić lokalizacji nieruchomości ale można znacząco wpłynąć na podwyższeni ceny nieruchomości odpowiednim wyglądem. Home staging to szeroka wiedza z zakresu architektury wnętrz. Wymaga od osoby, która się tym zajmuje wyobraźni przestrzennej, uzdolnień artystycznych i jednocześnie technicznych.

Pracownicy agencji nieruchomości uczestniczą w szkoleniach z tego zakresu, posiadają wiedzę wystarczającą aby pomóc klientowi przygotować mieszkanie do sprzedaży. Przede wszystkim są praktykami i wiedzą jakich nieruchomości w danej lokalizacji klienci poszukują. W kolejnych częściach zostaną przedstawione podstawowe zasady home stagingu. Zastosowanie się do nich może znacząco przyspieszyć sprzedaż nieruchomości i wpłynąć na zwiększenie jej wartości. Czasami drobne zabiegi wystarczą, aby mieszkanie lub dom prezentowały się zdecydowanie lepiej. Klienci mają dostęp do dużej ilości informacji w Internecie i czasopismach branżowych dlatego są w stanie bardzo dokładnie określić czego szukają, jakie warunki powinna spełniać nieruchomość jakiej potrzebują. Często tak długo szukają aż znajdą. Nie spieszą się z zakupem, wolą dłużej szukać i znaleźć taką nieruchomość, która będzie spełniała ich oczekiwania. Jest to zakup często na wiele lat, dlatego klienci mając taką świadomość coraz częściej dokonują bardzo przemyślanych zakupów.