Mieszkanie na sprzedaż: okna i podłogi

administrator 8 kwietnia 2021

Okna w mieszkaniu mogą być atutem nieruchomości. Konieczne jest odpowiednie ich przygotowanie. Pracownicy biura nieruchomości znają się na home stagingu i są w stanie doradzić właścicielowi nieruchomości. Z parapetów należy zdjąć duże kwiaty zasłaniające wpadanie promieni słonecznych do wnętrza. Mogą pozostać tylko małe, delikatne rośliny. Duże ciężkie zasłony dobrze zamienić na cienkie i w jasnych kolorach. Z firan można całkiem zrezygnować lub powiesić delikatne. Jeżeli z okna jest ładny widok warto zawiesić przeźroczyste firany w innym przypadku lekko matowe. Okna powinny być w dobrym stanie technicznym. Pomalowane i naprawione. Jeżeli okna są w złym stanie warto pomyśleć o ich wymianie.

Powyższy pomysł wydaje się być nieco szalony. Jednak w przypadku klientów szukających mieszkań na sprzedaż okna i podłogi to kluczowe elementy mieszkania. Ich wymiana może pochłonąć znaczne środki i utrudnić życie. Dlatego osoby kupujące mieszkanie wolą je kupić w dobrym stanie technicznym. Inwestycja w nowe okna może sprawić, że mieszkanie sprzeda się dużo szybciej i będzie można za nie uzyskać lepszą ofertę. Remont okien zawarty w cenie nieruchomości może okazać się niewielkim procentem od całej wartości mieszkania. Klienci kupujący nieruchomość będą zadowoleni, że nie są zmuszeni do wykonania remontu od razu po jego zakupie. Wymiana okien może okazać się bardzo dobrym pomysłem.

Drugim ważnym elementem mieszkania są podłogi. Kupujący wchodząc do mieszkania ma sprzedaż od razu zwrócą na nie uwagę. Jest to drugi element mieszkania, którego zmiana wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Jeżeli podłogi są jeszcze w dobrym stanie i można je tylko odświeżyć robiąc np. cyklinowanie warto to zrobić. Pracownik biura nieruchomości zwróci uwagę na leżące na podłodze dywany, chodniki i wykładziny. Zaproponuje ich usunięcie. Podłoga powinna być dokładnie umyta z użyciem delikatnych środków czystości.  W ten sposób wyeliminujemy zapachy poprzednich lokatorów. Czasami podłogi są już w tak bardzo złym stanie technicznym, że konieczna jest ich wymiana. Jest to podobnie jak wymiana okien dość duży wydatek. Z tego zdają sobie sprawę. także osoby poszukujące nowej nieruchomości. Podłogi w bardzo dobrym stanie są bardzo dużym atutem mieszkania. Mimo bardzo dużych kosztów i czasu jaki należy poświecić na ich wymianę warto to zrobić. Koszty można wówczas zawrzeć w nowej cenie mieszkania.

Może się okazać, że wydatek poniesiony na remont opłaci się. Mieszkanie sprzeda się szybko i w dobrej cenie. Okna i podłogi to ważny element mieszkania. Jest on widoczny niemal od razu po wejściu do wnętrza nieruchomości. Dobra ich jakość znacznie podnosi wartość nieruchomości i zdecydowanie przyspiesza transakcje kupna czy sprzedaży. Nawet jeżeli w trakcie zamieszkiwania właściciel nie dbał o te elementy myśląc o sprzedaży nieruchomości należy ich generalny remont lub wymianę wziąć pod uwagę. Kolejne elementy, które decydują o cenie nieruchomości i szybkości transakcji to łazienka i kuchnia. O nich w kolejnych odcinkach. Przygotowanie mieszkania do sprzedaży nie jest łatwym zadaniem.