Pomoc w przygotowaniu mieszkania do sprzedaży

administrator 8 kwietnia 2021

Biuro nieruchomości przyjmując ofertę do sprzedaży zwraca uwagę przede wszystkim na zdjęcia i opis nieruchomości. Klient przede wszystkim kupuje na podstawie tego co widzi. Na początku przeglądając oferty w Internecie widzi to co zostało tam umieszczone. Dlatego bardzo ważne są dobre zdjęcia nieruchomości i właściwy opis. Właściciele nieruchomości  bardzo często nie wiedzą, że zrobienie dobrych zdjęć nieruchomości nie jest łatwe. Nie zwracają uwagi na oświetlenie, czystość i zbędne rzeczy, które można znaleźć na fotografii. Agent nieruchomości przeszkolony w zakresie przygotowywania ofert nieruchomości do sprzedaży jest w stanie wykonać bardzo dobrą sesję zdjęciową nieruchomości. Jak każda sesja wymaga czasu i odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim mieszkanie czy dom musi zostać wysprzątane, trzeba usunąć zbędne rzeczy takie jak ubrania, bibeloty, inne niepotrzebne sprzęty. Zdjęcia należy zrobić kiedy do mieszkania wpada najwięcej światła dziennego, wówczas fotografie wyglądają dużo lepiej i są bardziej naturalne.

W mieszkaniu powinny być umyte okna i usunięte niepotrzebne przedmioty zagracające przestrzeń. Zdjęcia umieszczone w Internecie klienci często powiększają i dokładnie oglądają nieruchomość. Dlatego bardzo ważne jest aby zdjęcia zostały zrobione w odpowiedniej rozdzielczości. Profesjonalna sesja zdjęciowa nieruchomości może być dla właściciela nieruchomości dość uciążliwa, jednak czas i trud poświęcony na nią może się bardzo szybko opłacić. Jasne, dobrze przygotowane zdjęcia zwrócą uwagę wielu klientów, mieszkanie lub dom będzie wielokrotnie prezentowane i w ten sposób szybko znajdzie nowych właścicieli.

Przed zrobieniem zdjęć warto przeprowadzić drobne remonty, naprawić usterki, jeżeli to możliwe zdjąć dywany, umyć podłogi, schować zdjęcia rodziny. Agent nieruchomości może także zaproponować zrobienie filmu reklamowego. Dobrze przygotowane zdjęcia nieruchomości i film zostaną umieszczone na stronie Internetowej biura nieruchomości, która powinna być dobrze pozycjonowana. Wiele biur nieruchomości w tym zakresie korzysta z profesjonalnych firm specjalizujących się w takich usługach. Ze względu na dużą konkurencję biura nieruchomości muszą także mocno się reklamować. Na sprzedaż nieruchomości składa się wiele działań i wszystkie muszą być realizowane w tym samym czasie. Dobrze pozycjonowana strona Internetowa i intensywna reklama powodują, że dużo klientów dzwoni do biura w celu uzyskania informacji na temat nieruchomości. Klientom zainteresowanym kupnem mieszkania lub domu agent nieruchomości prezentuje ją.

Zanim dojdzie do sfinalizowania sprzedaży lub kupna mijają tygodnie, w których intensywność pracy agentów nieruchomości musi być na takim samym wysokim poziomie. Biuro nieruchomości bierze na siebie cały ciężar przeprowadzenia całej transakcji, od zdjęć, filmów reklamowych, poprzez ich promocję i reklamę, prezentację nieruchomości potencjalnym klientom, przygotowanie i sprawdzenie dokumentów nieruchomości aż do finalizacji sprzedaży lub zakupu u notariusza. Proces ten jest wymagający, czasochłonny i wymaga od agentów nieruchomości dużej ilości godzin pracy.