Aktualności

Mieszkanie na sprzedaż: okna i podłogi

administrator 8 kwietnia 2021

Okna w mieszkaniu mogą być atutem nieruchomości. Konieczne jest odpowiednie ich przygotowanie. Pracownicy biura nieruchomości znają się na home stagingu i są w stanie doradzić właścicielowi nieruchomości. Z parapetów należy zdjąć duże kwiaty zasłaniające wpadanie promieni słonecznych do wnętrza. Mogą pozostać tylko małe, delikatne rośliny. Duże ciężkie zasłony dobrze zamienić na cienkie i w jasnych kolorach. Z firan można całkiem zrezygnować lub powiesić delikatne. Jeżeli z okna jest ładny widok warto zawiesić przeźroczyste firany w innym przypadku lekko matowe. Okna powinny być w dobrym stanie technicznym. Pomalowane i naprawione. Jeżeli okna są w złym stanie warto pomyśleć o ich wymianie.

Powyższy pomysł wydaje się być nieco szalony. Jednak w przypadku klientów szukających mieszkań na sprzedaż okna i podłogi to kluczowe elementy mieszkania. Ich wymiana może pochłonąć znaczne środki i utrudnić życie. Dlatego osoby kupujące mieszkanie wolą je kupić w dobrym stanie technicznym. Inwestycja w nowe okna może sprawić, że mieszkanie sprzeda się dużo szybciej i będzie można za nie uzyskać lepszą ofertę. Remont okien zawarty w cenie nieruchomości może okazać się niewielkim procentem od całej wartości mieszkania. Klienci kupujący nieruchomość będą zadowoleni, że nie są zmuszeni do wykonania remontu od razu po jego zakupie. Wymiana okien może okazać się bardzo dobrym pomysłem.

Drugim ważnym elementem mieszkania są podłogi. Kupujący wchodząc do mieszkania ma sprzedaż od razu zwrócą na nie uwagę. Jest to drugi element mieszkania, którego zmiana wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Jeżeli podłogi są jeszcze w dobrym stanie i można je tylko odświeżyć robiąc np. cyklinowanie warto to zrobić. Pracownik biura nieruchomości zwróci uwagę na leżące na podłodze dywany, chodniki i wykładziny. Zaproponuje ich usunięcie. Podłoga powinna być dokładnie umyta z użyciem delikatnych środków czystości.  W ten sposób wyeliminujemy zapachy poprzednich lokatorów. Czasami podłogi są już w tak bardzo złym stanie technicznym, że konieczna jest ich wymiana. Jest to podobnie jak wymiana okien dość duży wydatek. Z tego zdają sobie sprawę. także osoby poszukujące nowej nieruchomości. Podłogi w bardzo dobrym stanie są bardzo dużym atutem mieszkania. Mimo bardzo dużych kosztów i czasu jaki należy poświecić na ich wymianę warto to zrobić. Koszty można wówczas zawrzeć w nowej cenie mieszkania.

Może się okazać, że wydatek poniesiony na remont opłaci się. Mieszkanie sprzeda się szybko i w dobrej cenie. Okna i podłogi to ważny element mieszkania. Jest on widoczny niemal od razu po wejściu do wnętrza nieruchomości. Dobra ich jakość znacznie podnosi wartość nieruchomości i zdecydowanie przyspiesza transakcje kupna czy sprzedaży. Nawet jeżeli w trakcie zamieszkiwania właściciel nie dbał o te elementy myśląc o sprzedaży nieruchomości należy ich generalny remont lub wymianę wziąć pod uwagę. Kolejne elementy, które decydują o cenie nieruchomości i szybkości transakcji to łazienka i kuchnia. O nich w kolejnych odcinkach. Przygotowanie mieszkania do sprzedaży nie jest łatwym zadaniem.

Więcej

Home staging – optyczny porządek mieszkania na sprzedaż

administrator

Mieszkanie na sprzedaż lub dom wystawiony na sprzedaż, w którym mieszkała rodzina przez wiele lat bardzo często jest dość mocno zagracone. Na czas prezentacji mieszkania warto usunąć zbędne meble, które zmniejszają optycznie przestrzeń. Pracownik biura nieruchomości od razu po wejściu zauważy zbędne rzeczy. Warto go w tym bardzo dokładnie posłuchać. Trudno jest tego dokonać jednocześnie mieszkając w nieruchomości, zdecydowanie łatwiej to zrobić gdy w mieszkaniu nie przebywają już lokatorzy. Ze ścian powinny zniknąć obrazy, zdjęcia, plakaty, pamiątki. Im mniej sprzętów tym mieszkanie wydaje się bardziej ustawne i przestronne. Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. W ciągu dosłownie kilku sekund u kupującego tworzy się wrażenie, które będzie miało wpływ na ostateczną decyzję o zakupie lub rezygnacji z zakupu nieruchomości. Im jaśniejsze, czystsze i przestronniejsze pomieszczenia tym większa szansa na szybką sprzedaż nieruchomości.

Pracownicy biura nieruchomości odpowiedzialni za przygotowanie nieruchomości do sprzedaży potrafią doradzić w jakim stylu urządzić mieszkanie aby szybko i za dobrą cenę je sprzedać. Obecnie mieszkania urządzane są w neutralnych kolorach, takich jak: biel, beż lub jasny szary. Jasne kolory powiększają optycznie przestrzeń i dają odczucie czystości. Im mniej jaskrawych kolorów tym lepiej. Osoby zamieszkujące przez wiele lat nieruchomość nie zauważają po latach drobnych usterek. Warto przyjrzeć się mieszkaniu pod w tym kątem. Popsute kontakty, klamki, nie działający dzwonek, ciężko otwierający się zamek w drzwiach wejściowych, kapiący kran niewątpliwie zwrócą uwagę kupującego. Będzie on miał wówczas wrażenie, że właściciel nie dbał o nieruchomość i zapewne w mieszkaniu kryje się więcej usterek.

Dlatego warto zadbać o drobne remonty i wykonać je przed prezentacją mieszkania lub domu. Jeżeli wraz z mieszkaniem sprzedawana jest piwnica należy zadbać także o nią. Jeżeli jest mała trzeba wynieść z niej wszystkie rzeczy. Jeżeli klienci chcą ją użytkować i będą chcieli ją obejrzeć musi być ona zaprezentowana w całej okazałości. To samo dotyczy balkonu. Zbyt duża ilość sprzętów, kwiatów i innych akcesoriów może optycznie go zmniejszać i powodować, że wyda się on mało użyteczny. Każdy dodatkowy element mieszkania może być dużym atutem dla nowej rodziny. Dlatego warto zadbać o każdy szczegół. W mieszkaniu oprócz pokoi bardzo ważna jest także kuchnia i łazienka. Oba pomieszczenia w nieruchomości powinny być bardzo dobrze przygotowane.

W kuchni należy dokładnie zmyć blaty, szafki, okap, zlew, podłogi. Ilość znajdujących się na blatach sprzętów należy ograniczyć do minimum. Jeżeli można schować je do zamykanych szafek należy to zrobić. Im większa powierzchnia możliwa do wykorzystania jako blat roboczy tym lepiej. Podczas prezentacji mieszkania przez pracownika biura nieruchomości klientowi brudne naczynia powinny być pochowane, jak to jest możliwe do zmywarki. Nie powinny one stać na wierzchu. W łazience także trzeba schować osobiste akcesoria i sprzęty takie jak suszarki czy golarki. Stara armatura powinna być wymieniona na nową. Pleśń i grzyb na fugach powinien być usunięty. Łazienka będzie wyglądała zdecydowanie lepiej jeżeli armatura będzie czysta.  Na wieszakach powinny wisieć świeże w pastelowych kolorach ręczniki a na umywalce nowe mydło. Parę drobiazgów może spowodować, że łazienka zaprezentuje się o wiele lepiej.

Więcej

Home staging – zacznij od sprzątania!

administrator

Na pierwszy rzut oka wchodząc do mieszkania lub domu od razu zauważymy bałagan. Sprawi on, że nieruchomość wyda się nam dużo mniejsza niż rzeczywiście jest i niezbyt przyjemna. Będzie to widok niewątpliwie odstraszający i szybko zniechęci potencjalnych klientów do zakupu. Dlatego na początek warto zadbać o porządek. Jeżeli prezentowane mieszkanie do sprzedaży jest jeszcze zamieszkiwane będzie to zapewne nieco trudniejsze. Warto jednak w czasie w którym jest ono prezentowane potencjalnym klientom przez pracowników biura nieruchomości włożyć maksymalny wysiłek w jego czystość. Ubrania powinny być pochowane do zamykanych szaf. Półki na książki lub inne drobiazgi powinny być czyste i równo poukładane. Ilość stojących na zewnątrz rzeczy należy zminimalizować. Szczególnie takie, które personalizują wnętrze. Dotyczy to zdjęć, obrazów na ścianach, pamiątek z podróży lub wierzeń właściciela nieruchomości.

Wnętrze powinno być urządzone neutralnie, aby każdy kto do niego wejdzie czuł się tam dobrze. Zbyt duża ilość bibelotów może przytłaczać i znacznie pomniejszać wnętrze. Ponadto zbiera się na nich kurz i trzeba go stale wycierać. Nieruchomość przede wszystkim powinna być bardzo dobrze wysprzątana. Bardzo duże znaczenie mają okna. Powinny być czyste, bez smug. Jeżeli na oknach wiszą firany, zasłony i powodują, że ilość wpadającego do środka światła dziennego znacząco się zmniejsza warto zastanowić się czy nie zamienić ich na lekkie i prześwitujące lub w ogóle z nich zrezygnować. Zamiast firan i zasłon można zamontować rolety, które na czas prezentacji mieszkania można odsłonić. Szczególnie ważne jest to jeżeli z okien roztacza się piękny widok, wówczas on może zdecydować o decyzji zakupu mieszkania lub domu przez klienta. Odsłonięte okna powiększają wnętrze, dlatego na parapetach nie powinny stać duże kwiaty. Jeżeli już to drobne nie zasłaniające widoku. Warto zadbać także o to aby umyć dokładnie parapety, kaloryfery, które najczęściej znajdują się pod oknem.

W mieszkaniu trzeba także zadbać o podłogi. Powinny być czyste, umyte przyjemnie pachnącym środkiem czystości. Jeżeli można zdjąć dywany i chodniki warto to zrobić. Są to takie elementy wyposażenia mieszkania, które zbierają zapachy poprzednich lokatorów. Po ich zdjęciu może okazać się, że specyficzny zapach w pomieszczeniu, który był trudny do usunięcia nagle zniknie. Pracownik biura nieruchomości wchodząc do mieszkania od razu zwróci na to uwagę i jeżeli zaleci zmianę warto go w tym zakresie posłuchać. Podłogi bez wykładzin, dywanów i chodników prezentują się często zdecydowanie lepiej. Powiększają optycznie przestrzeń i sprawiają wrażenie lepiej ustawnych.

Mieszkanie powinno być czyste, ze ścian należy zetrzeć kurz, ściągnąć pajęczyny. Kurz lubi gromadzić się także pod meblami, tapczanami czy za drzwiami. Przed każdą wizytą potencjalnych klientów warto poświęcić czas na to, aby zrobić dokładne porządki. Zapach unoszący się w mieszkaniu lub domu powinien być przyjemny, nie drażniący. Jeżeli chcemy użyć dostępnych w sklepach akcesoriów zapachowych, warto wybierać delikatne zapachy z możliwością ich regulacji. Przed wizytą pracownika biura nieruchomości z klientami należy dobrze wywietrzyć mieszkanie.

Więcej

Biuro nieruchomości, a home staging – na czym polega?

administrator

Biura nieruchomości muszą stale się rozwijać. Stale zmienia się rynek nieruchomości. Moda determinuje potrzeby klientów. Nie ma złych nieruchomości. Mogą one jedynie nie trafić na odpowiedniego klienta lub być niewłaściwie przygotowane do sprzedaży. Obecnie zdecydowana większość klientów szuka ofert w Internecie. Zanim uda się do nieruchomości  dobrze przeczyta opis i obejrzy zdjęcia. Pracownicy biur nieruchomości uczestniczą w szkoleniach, targach, konferencjach. Poznają nowe trendy, uczą się nowych metod lub stare nazywają nowymi pojęciami. Tak jest w przypadku home stagingu. Zasady znane były od lat i w pewnym zakresie stosowane. W ostatnich latach usystematyzowano i doprecyzowano zasady home stagingu.

Klienci przede wszystkim kupują na podstawie tego co widzą, jeżeli nieruchomość wizualnie im podoba się inne cechy mają już mniejsze znaczenie. Mieszkania i domy przygotowuje się zgodnie z obowiązującą modą i trendami. Zdarzają się osoby, które poszukują nieruchomości urządzonych bardziej w starym stylu, czegoś zupełnie innego niż jest oferowane na rynku ale są to klienci, którzy są gotowi samodzielnie dostosować niemal każdą nieruchomość do własnych upodobań. Często są to artyści, ludzie twórczy, bardzo kreatywni. Zdecydowana większość klientów poszukuje mieszkań i domów urządzonych w nowoczesnym stylu, od razu gotowych do zamieszkania, nie chce przeprowadzać w nich żadnych remontów. Poszukiwane są nieruchomości, które spełniają takie kryteria. Obecnie bardzo trudno o dobrych fachowców, a jeżeli już są to terminy mają zajęte na kilka miesięcy do przodu.

Dlatego osoby, które poszukują nieruchomości chcą kupić mieszkanie lub dom w którym nie będą musiały przeprowadzać remontów. Wolą zapłacić drożej ale mieć nieruchomość w dobrym standardzie i urządzoną w modnym stylu. Pracownicy biur nieruchomości mogą w tym względzie doradzić i pomóc przygotować mieszkanie lub dom zgodnie z modą, trendami i oczekiwaniami klientów. Wiedzą co sprzedaje się najlepiej i w dobrej cenie. Nie można zmienić lokalizacji nieruchomości ale można znacząco wpłynąć na podwyższeni ceny nieruchomości odpowiednim wyglądem. Home staging to szeroka wiedza z zakresu architektury wnętrz. Wymaga od osoby, która się tym zajmuje wyobraźni przestrzennej, uzdolnień artystycznych i jednocześnie technicznych.

Pracownicy agencji nieruchomości uczestniczą w szkoleniach z tego zakresu, posiadają wiedzę wystarczającą aby pomóc klientowi przygotować mieszkanie do sprzedaży. Przede wszystkim są praktykami i wiedzą jakich nieruchomości w danej lokalizacji klienci poszukują. W kolejnych częściach zostaną przedstawione podstawowe zasady home stagingu. Zastosowanie się do nich może znacząco przyspieszyć sprzedaż nieruchomości i wpłynąć na zwiększenie jej wartości. Czasami drobne zabiegi wystarczą, aby mieszkanie lub dom prezentowały się zdecydowanie lepiej. Klienci mają dostęp do dużej ilości informacji w Internecie i czasopismach branżowych dlatego są w stanie bardzo dokładnie określić czego szukają, jakie warunki powinna spełniać nieruchomość jakiej potrzebują. Często tak długo szukają aż znajdą. Nie spieszą się z zakupem, wolą dłużej szukać i znaleźć taką nieruchomość, która będzie spełniała ich oczekiwania. Jest to zakup często na wiele lat, dlatego klienci mając taką świadomość coraz częściej dokonują bardzo przemyślanych zakupów.

Więcej

Pomoc w przygotowaniu mieszkania do sprzedaży

administrator

Biuro nieruchomości przyjmując ofertę do sprzedaży zwraca uwagę przede wszystkim na zdjęcia i opis nieruchomości. Klient przede wszystkim kupuje na podstawie tego co widzi. Na początku przeglądając oferty w Internecie widzi to co zostało tam umieszczone. Dlatego bardzo ważne są dobre zdjęcia nieruchomości i właściwy opis. Właściciele nieruchomości  bardzo często nie wiedzą, że zrobienie dobrych zdjęć nieruchomości nie jest łatwe. Nie zwracają uwagi na oświetlenie, czystość i zbędne rzeczy, które można znaleźć na fotografii. Agent nieruchomości przeszkolony w zakresie przygotowywania ofert nieruchomości do sprzedaży jest w stanie wykonać bardzo dobrą sesję zdjęciową nieruchomości. Jak każda sesja wymaga czasu i odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim mieszkanie czy dom musi zostać wysprzątane, trzeba usunąć zbędne rzeczy takie jak ubrania, bibeloty, inne niepotrzebne sprzęty. Zdjęcia należy zrobić kiedy do mieszkania wpada najwięcej światła dziennego, wówczas fotografie wyglądają dużo lepiej i są bardziej naturalne.

W mieszkaniu powinny być umyte okna i usunięte niepotrzebne przedmioty zagracające przestrzeń. Zdjęcia umieszczone w Internecie klienci często powiększają i dokładnie oglądają nieruchomość. Dlatego bardzo ważne jest aby zdjęcia zostały zrobione w odpowiedniej rozdzielczości. Profesjonalna sesja zdjęciowa nieruchomości może być dla właściciela nieruchomości dość uciążliwa, jednak czas i trud poświęcony na nią może się bardzo szybko opłacić. Jasne, dobrze przygotowane zdjęcia zwrócą uwagę wielu klientów, mieszkanie lub dom będzie wielokrotnie prezentowane i w ten sposób szybko znajdzie nowych właścicieli.

Przed zrobieniem zdjęć warto przeprowadzić drobne remonty, naprawić usterki, jeżeli to możliwe zdjąć dywany, umyć podłogi, schować zdjęcia rodziny. Agent nieruchomości może także zaproponować zrobienie filmu reklamowego. Dobrze przygotowane zdjęcia nieruchomości i film zostaną umieszczone na stronie Internetowej biura nieruchomości, która powinna być dobrze pozycjonowana. Wiele biur nieruchomości w tym zakresie korzysta z profesjonalnych firm specjalizujących się w takich usługach. Ze względu na dużą konkurencję biura nieruchomości muszą także mocno się reklamować. Na sprzedaż nieruchomości składa się wiele działań i wszystkie muszą być realizowane w tym samym czasie. Dobrze pozycjonowana strona Internetowa i intensywna reklama powodują, że dużo klientów dzwoni do biura w celu uzyskania informacji na temat nieruchomości. Klientom zainteresowanym kupnem mieszkania lub domu agent nieruchomości prezentuje ją.

Zanim dojdzie do sfinalizowania sprzedaży lub kupna mijają tygodnie, w których intensywność pracy agentów nieruchomości musi być na takim samym wysokim poziomie. Biuro nieruchomości bierze na siebie cały ciężar przeprowadzenia całej transakcji, od zdjęć, filmów reklamowych, poprzez ich promocję i reklamę, prezentację nieruchomości potencjalnym klientom, przygotowanie i sprawdzenie dokumentów nieruchomości aż do finalizacji sprzedaży lub zakupu u notariusza. Proces ten jest wymagający, czasochłonny i wymaga od agentów nieruchomości dużej ilości godzin pracy.

Więcej

Umowa z biurem nieruchomości na wyłączność

administrator

Planując sprzedaż nieruchomości warto zastanowić się czy umowę pośrednictwa na sprzedaż nieruchomości podpisać z jednym biurem nieruchomości czy też z kilkoma.  Pozornie wydaje się, że skorzystanie z usług kilku biur zwiększa szansę na szybką i skuteczną sprzedaż. Nasza oferta wówczas jest oferowana w kilku biurach nieruchomości jednocześnie. Wydaje się, że  może ją obejrzeć większa ilość potencjalnych klientów. Podpisanie umowy pośrednictwa na sprzedaż tylko z jednym biurem nieruchomości wydaje się ryzykowne i mało skuteczne. W rzeczywistości jednak agenci nieruchomości pracujący w biurze nieruchomości, z którym sprzedający zawarł umowę sprzedaży na wyłączność  traktują taką ofertę priorytetowo. Większą uwagę poświęcają na zrobienie dobrej oferty, co często wiąże się z przygotowaniem profesjonalnej sesji zdjęciowej, filmu promocyjnego, bardzo dobrego opisu oferty, umieszczeniem jej w dobrym miejscu na stronie internetowej, jej odpowiednim wypozycjonowaniu  oraz reklamie. Agenci nieruchomości wiedząc, że jeżeli dojdzie do sprzedaży nieruchomości prowizja  na pewno trafi do biura, poświęcają na jej sprzedaż dużo więcej uwagi, czasu i energii niż na inne oferty, którymi dysponują inne biura nieruchomości.

Oferty znajdujące się w bazie ofert, z których korzystają różne biura nieruchomości nie dają pewności, że jeżeli dojdzie do sprzedaży, nawet jeżeli poświęcą jej dużo czasu prowizja z jej sprzedaży trafi bezpośrednio do nich. Może się bowiem tak zdarzyć, że mimo, iż mieszkanie będzie wielokrotnie prezentowane klientom przez agenta nieruchomości z jednego biura ostatecznie zakupu dokona klient innego biura i to ono otrzyma prowizję z jego sprzedaży. Jeżeli klient zleca sprzedaż nieruchomości podpisując umowę na wyłączność ma pewność, że biuro to dołoży wszelkich starań aby tą nieruchomość sprzedać i otrzymać prowizję z jego sprzedaży. Wybierając biuro nieruchomości w celu podpisania umowy na wyłączność warto zwrócić uwagę, czy biuro nieruchomości ma stronę internetową, czy jest ona dobrze pozycjonowana, czy przeznacza środki na reklamę w Google. Obecnie większość klientów szuka nieruchomości w Internecie dlatego bardzo ważne jest aby oferta nieruchomości była łatwo dostępna i widoczna dla jak największej liczby klientów. Większa liczba klientów, którzy obejrzą nieruchomość przełoży się niewątpliwie na większą liczbę osób, które będą chciały nieruchomość obejrzeć i ostatecznie kupić.

Umowy na wyłączność podpisywana są najczęściej na kilka miesięcy, zależy to od miasta i średniego czasu sprzedaży danej nieruchomości na lokalnym rynku. Biuro nieruchomości wie ile czasu potrzebuje na sprzedaż mieszkania, domu czy działki budowlanej. Agenci nieruchomości znają dobrze lokalny rynek i wiedzą w jakim czasie są w stanie sprzedać nieruchomość. Umowa na wyłączność wymusza na biurze nieruchomości znaczne zaangażowanie także finansowe, dlatego biuro nieruchomości wydając środki będzie chciało na tej transakcji zarobić, czyli ostatecznie doprowadzić do sfinalizowania sprzedaży. Agenci nieruchomości kiedy mają pewność, że klient za usługę zapłaci, a trud włożony w sprzedaż na pewno się opłaci podchodzą do zadania bardzo rzetelnie i są w stanie poświęcić na daną ofertę bardzo dużo czasu.

Więcej

Bezpieczna sprzedaż z biurem nieruchomości

administrator

Znalezienie dobrego biura nieruchomości jest kluczowe w procesie zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Zatrudnieni w nim profesjonaliści sprawdzą dokładnie nieruchomość, jej stan prawny, hipotekę, cesje bankowe lub też czy nie ma na nieruchomości zameldowanego nieproszonego lokatora. Sprawdzenie nieruchomości pod względem prawnym zajmuje sporo czasu. W przypadku sprzedaży nieruchomości pokazanie jej klientom to często kilku miesięczna praca. Klienci umawiają się w różnych godzinach, dzwonią niemal od rana do wieczora, często umawiają się i ostatecznie rezygnują z obejrzenia mieszkania. Sprzedaż to długi i żmudny proces. Agenci nieruchomości przyzwyczajeni są do takich sytuacji, umawiają się z każdym potencjalnym klientem i cierpliwie pokazują mieszkanie aż do finalizacji procesu sprzedaży. Osoby pracujące zawodowo często nie mogą pozwolić sobie na taką dyspozycyjność. Biuro nieruchomości może pomóc w przygotowaniu mieszkania do sprzedaży. Agent nieruchomości zrobi profesjonalną sesję zdjęciową lub film reklamowy nieruchomości, umieści ofertę ją na dobrze pozycjonowanej i zareklamowanej stronie Internetowej.

Oprócz transakcji sprzedaży i zakupu biura nieruchomości zajmują się, także wynajmem mieszkań, domów i lokali użytkowych. Przy obecnym stanie prawnym więcej praw ma lokator niż jej właściciel. Może zdarzyć się sytuacja, w której wynajmiemy samodzielnie mieszkanie i lokator nie dość, że nie będzie chciał płacić za wynajem, to nie będzie chciał się z niego wyprowadzić. Biuro nieruchomości może pomóc w przygotowaniu właściwej umowy najmu, która będzie chroniła właściciela mieszkania. Przeprowadzi klienta przez cały proces aby wynajem był dla Niego bezpieczny i bezproblemowy.

Pokazując mieszkanie na wynajem czy sprzedaż różni klienci kręcą się po naszej nieruchomości. Jeżeli robimy to samodzielnie często nie pamiętamy o tym lub jest to dość niezręczne aby poprosić o dowód osobisty tych osób. Ze względu na ochronę danych osobowych nie możemy takiego dowodu skserować czy spisać z niego danych. Biuro nieruchomości zanim przyprowadzi klienta spisuje z nim umowę pośrednictwa w sprzedaży, wynajmie, zakupie itp. Jako podmiot gospodarczy ma prawo poprosić o dane osobowe i wpisać je do zawieranej umowy. Zatem osoby, które będą oglądały naszą nieruchomość nie będą już anonimowe.

Agenci nieruchomości bardzo często znają swoich klientów, spotykają się z nimi wielokrotnie, poznają ich preferencje co do poszukiwanej nieruchomości. Znają także zalety i wady domu lub mieszkania, które oferują. Nie każda nieruchomość jest dla każdego. Umiejętność dostosowania oferty do konkretnego klienta to też często bardzo duża umiejętność. Wyczucie zawodowe może zdecydowanie skrócić czas zakupu oczekiwanej nieruchomości. Robiąc to samodzielnie musielibyśmy przejrzeć setki ofert i obejrzeć wiele z nich aby dokonać ostatecznego zakupu. Agenci nieruchomości zaproponują nam kilka ofert spełniających nasze oczekiwania i wybór właściwej nieruchomości. Zakup, sprzedaż lub wynajem nieruchomości stanie się przyjemnością a nie ciągnącym się kilka miesięcy koszmarem.  Biura nieruchomości znają rynek, są na bieżąco, wiedzą co nowego jest budowane i w jakiej okolicy, wiedzą też jakie mieszkania to tzw. miny w które nie warto się pakować, ponieważ na przykład niebawem powstanie w okolicy droga szybkiego ruchu, a w chwili kiedy nieruchomość oglądamy jest cisza i spokój.

Więcej

Bezpieczny zakup z biurem nieruchomości

administrator

Niemal codziennie uczestniczymy w transakcjach zakupu i sprzedaży. Dokonujemy zakupów w centrach handlowych lub sprzedajemy towary na portalach internetowych. Sprzedaż lub zakup nieruchomości to transakcja o bardzo dużej wartości. W trakcie całego życia będziemy jej uczestnikami może 2-3 razy. Dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Biuro nieruchomości a prawo

Biuro nieruchomości zna prawo z zakresu obrotu nieruchomości, potrafi sprawdzić jego stan prawny i uzyskać za nie najlepszą cenę.

Od początku. Podczas transakcji zakupu i sprzedaży nieruchomościami pojawia się wiele aspektów prawnych. Należy zacząć od sprawdzenia jego stanu prawnego. Przejrzenia ksiąg wieczystych, kto obecnie jest właścicielem nieruchomości, kto jest w tej nieruchomości zameldowany i jakie ma prawa. Może się okazać, że pozornie wszystko jest w porządku, a po dokonaniu zakupu kupimy mieszkanie z zameldowanym lokatorem lub jest on właścicielem setnej dziesiątej majątku. Pozbycie się takiej osoby z lokalu może przysporzyć nam sporo trudności . Może zdarzyć się także taka sytuacje, że hipoteka domu jest obciążona kredytem. Obecnie jest możliwość zakupu i sprzedaży nieruchomości, na której jest cesja banku jednak trzeba szczegółowo poznać zasady i warunki takiej transakcji. Agenci nieruchomości wiedzą gdzie i jak sprawdzić stan prawny nieruchomości, wiedzą co oznaczają pewne zapisy w księgach. Osobie, która nigdy nie zajmowała się tym może to sprawić duży kłopot. Niewiedza w tym wypadku może zakończyć się utratą nawet wszystkich oszczędności życia.

Pracownicy biur nieruchomości widzieli już różne sytuacje w swoim życiu zawodowym, nie wszyscy sprzedający czy kupujący są uczciwi. Biuro nieruchomości i zatrudnienie w nim agenci nieruchomości znają różne praktyki jakie stosują nieuczciwi sprzedawcy. Bardzo szybko są w stanie je wykryć i uchronić kupującego od dokonania niewłaściwego zakupu. Ze względu na to, że w biurze nieruchomość pracują specjaliści procentowo dużo mniej trafia do nich ofert nieuczciwych sprzedawców.

Wybór biura nieruchomości

Ze względu na to, że na rynku znajduje się duża ilość biur nieruchomości warto poświęcić czas na wybranie takiego, które będzie spełniało nasze oczekiwania. Warto poczytać opinie na jego temat w Internecie lub popytać znajomych. Zadowolony klient często się nie chwali w Internecie ale jeżeli niedawno dokonywał zakupu lub sprzedaży mieszkania i był z tej transakcji zadowolony niewątpliwie poleci nam skorzystania z usług tego biura nieruchomości. Dobre biuro nieruchomości przeznacza także sporą część swoich zysków na reklamę, jest ono widoczne w Internecie. Świadczy to o tym, że dokonuje często transakcji i stać je na to, aby przeznaczać znaczną część środków na reklamę. Mamy też gwarancję na to, że oferta naszego mieszkania, które chcemy sprzedać trafi do dużej liczby odbiorców i szybko nastąpi jego sprzedaż. Biura nieruchomości, które się nie reklamują bardzo długo szukają klientów. Biura nieruchomości aktywne na rynku mają dużo klientów, dokonują dużą ilość transakcji oraz zatrudniają profesjonalnych agentów. Duże koszty związane z reklamą powodują, że muszą one robić to bardzo profesjonalnie i nie mogą pozwolić sobie na błędy i złe opinie niezadowolonych klientów.

Więcej